Kosmetyczny olej arganowy

Affichage:
Pages:
Pages:

Olej arganowy do twarzy i ciała

Unikalne drzewo arganowe, którego owoce służą jako surowiec do produkcji oleju arganowego, rośnie tylko w jednym miejscu na naszej planecie - w południowo-zachodniej części Królestwa Maroka, w północno-zachodniej części kontynentu afrykańskiego. Aby uzyskać 1,5-2 litry oleju arganowego, potrzeba około 100 kg owoców arganowych (jest to zbiór z 12-14 drzew) zawierających około 30 kg nasion owoców, z których następnie do wytworzenia oleju arganowego stosuje się około 3 kg jąder. Olej arganowy do celów terapeutycznych lub kosmetycznych jest wytwarzany przez tłoczenie na zimno nieprażonych nasion arganowych, więc ten olej jest jaśniejszy niż jadalny kulinarny olej arganowy (wykonany z prażonych nasion) i praktycznie nie ma charakterystycznego zapachu.

Aktywne składniki:

Najwyższa zawartość witaminy E w oleju arganowym (zgodnie z zawartością tej „witaminy dla młodzieży”, olej arganowy jest 3 razy wyższy niż oliwa z oliwek), karotenoidy (prekursory witaminy A), oleinowy kwas tłuszczowy (Omega-9) (40-60%) i kwas linolowy (omega-6) (28-36%). Również w składzie oleju arganowego znajdują się inne kwasy tłuszczowe (palmitynowy - 13-16%, stearynowy 6-8%), kwas ferulowy, polifenole, fitosterole, alkohole triterpenowe, a także silny naturalny przeciwutleniacz skwalen.

Szybko wchłaniany przez skórę, nie pozostawia wrażenia lepkości i tłustego połysku na skórze. Olej arganowy ma szeroki zakres efektów kosmetycznych, a mianowicie: Zmiękcza, odżywia, odświeża i nawilża skórę, chroniąc ją przed wysuszeniem i złuszczaniem. Takie składniki oleju arganowego, jak witamina E, kwasy Omega-6 i Omega-9, skwalen zapobiegają utracie wilgoci w skórze.

Przywraca równowagę lipidową skóry, złamaną w wyniku częstego stosowania mydła, wzmacnia funkcję barierową skóry.

Zwiększa jędrność i elastyczność skóry, wyrównuje jej ulgę, pomaga wygładzić drobne zmarszczki. Karotenoidy, witamina E i fitosterole zawarte w oleju arganowym stymulują naturalną produkcję kolagenu i elastyny.

Przyspiesza proces naturalnej regeneracji skóry, aktywuje procesy nabłonka i granulacji uszkodzonej skóry.

Łagodzi skórę, chroni ją przed podrażnieniami i stanami zapalnymi. Posiadając właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, normalizując wydzielanie gruczołów łojowych skóry, olej arganowy jest często stosowany jako część kompleksowego leczenia trądziku (trądziku).

Chroni skórę przed ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe słoneczne, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i wczesnemu pojawianiu się zmarszczek i plam związanych z wiekiem. Ta właściwość oleju arganowego wynika z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy w tym produkcie, takich jak witamina E, kwasy tłuszczowe Omega-9 i Omega-6, skwalen, kwas ferulowy, polifenole.